Czy wiesz, że...Ochrona przed zimnem i mniejsze koszty ogrzewania

W obliczu rosnących cen energii oraz zwiększającej się świadomości ekologicznej coraz częściej przywiązuje się dużą wagę do jak najlepszej izolacyjności termicznej budynków. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych pomiędzy oknem a zamkniętą roletą tworzy się poduszka powietrzna, która zwiększa izolacyjność termiczną, a także zmniejsza straty energii i koszty związane z ogrzewaniem domu czy mieszkania. Badania potwierdzają, że przy zamkniętej rolecie, która jest zastosowana w starym budownictwie, utrata energii zmniejszona zostaje o około 40%, natomiast przy nowo powstałych budynkach, stosując rolety, możemy poprawić izolacyjność termiczną nawet o 25%, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortowym ciepłem i oszczędnością kosztów nawet w bardzo zimne dni. Przenikalność cieplna przy oknie z podniesioną roletą Uw = 1,1 W/m2K.

 Przenikalność cieplna przy oknie z zamkniętą roletą Uw = 0,8 W/m2K*.


Dzięki zamkniętej rolecie zewnętrznej następuje poprawa przenikalności cieplnej o 25%*
 

 

 Zdjęcie kamerą termowizyjną pokazuje, na jakie straty cieplne narażone są okna w budynkach

 

 Roleta zewnętrzna
z podniesioną roletą
 Roleta zewnętrzna
z zamkniętą roletą

* Wyniki pomiarów Związku Federalnego Rolet i Ochrony Przeciwsłonecznej w raporcie ZAE 2 -0802 - 3

 


Ochrona przed uciążliwym hałasem i nadmiernym nasłonecznieniem

Okno z zamkniętą roletą tworzy również efekt podwójnej ściany, redukując tym samym uciążliwy hałas dobiegający z zewnątrz. Dodatkowo odbija promieniowanie słoneczne, zapewniając w upalne dni tarczę ochronną przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dostępna bogata gama elektronicznych sterowników czasowych daje możliwość zautomatyzowanej regulacji podnoszenia i zamykania rolet, zapewniając płynną regulację dostępu światła dziennego do pomieszczeń.

 

Ochrona przed niepogodą

Podczas silnego wiatru, gradu, burzy czy deszczu, gdy okna narażone są na zanieczyszczenie i ewentualne uszkodzenie, roleta tworzy najszybszą „do zamontowania” i skuteczną barierę, która chroni dom i jego mieszkańców, a także ułatwia pielęgnację okien.

Ochrona przed nieproszonymi gośćmi i ciekawskim spojrzeniem

Zamknięta roleta stanowi pierwszą barierę przed włamaniem, a możliwość zastosowania w roletach silników elektrycznych z funkcją automatycznego podnoszenia i opuszczania rolety o wybranych godzinach odstrasza intruzów. Chroni również przed ciekawskim spojrzeniem, gdy chcemy zapewnić sobie prywatność we własnych czterech ścianach.


© 2006-2019 LIBERTA OKNA - okna, drzwi, bramy gliwice, rolety. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych Zapoznaj się z -> POLITYKĄ PRYWATNOŚCI
Autoryzowany salon Producenta okien EUROCOLOR

LIBERTA OKNA z Gliwic to firma z wieloletnią tradycją, sprzedająca okna PCV, okna aluminiowe, drzwi zewnętrzne, drzwi tarasowe, rolety zewnętrzne a także oczywiście wysokiej jakości bramy garażowe gliwice , wśród których absolutny prym wiodą bramy gliwice rolowane i bramy segmentowe. Nasz katalog produktów jest niezwykle bogaty, a nasi specjaliści każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby na rynek trafiały najlepsze w Polsce okna aluminiowe , okna z pvc czy niezwykle popularne w ostatnich czasach okna energooszczędne. Tradycyjnie, gwarantem bezpieczeństwa są okna przeciwpożarowe oraz bramy przeciwpożarowe. Firma Liberta Okna jest autoryzowanym dystrybutorem okien i drzwi firmy Eurocolor – to uznany producent okien i drzwi Gliwice a także rolety Gliwice a także bramy segmentowe, które kupuje cała Polska. Nic więc dziwnego, że po wpisaniu w dowolną wyszukiwarkę internetową wyrażenia: okna PCV Gliwice, Okna Gliwice,Bramy Gliwice czy też Producent okien Gliwice z pewnością naszym oczom ukaże się strona firmy Liberta Okna - autoryzowanego salonu Producent okien Gliwice - EUROCOLOR, która ma w swojej ofercie zarówno okna PCV, okna pvc jak i okna aluminiowe, ale także okna przesuwne i wysokiej jakości okna energooszczędne . Z kolei wyszukiwanie na hasło bramy Gliwice pozwoli nam zapoznać się z bogatą gamą bram garażowych, które nasza firma od lat sprzedaje nie tylko w Gliwicach ale także w: Zabrzu, Rybniku oraz na terenie całego kraju. Nasze bramy garażowe gliwice posiadają wszystkie niezbędne atesty, podobnie jak drzwi zewnętrzne i rolety antywłamaniowe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo jest ważne, dlatego nasze bramy garażowe takie jak brama Novoferm czy brama DK-PROF są tak chętnie wybierane przez klientów z całej Polski. Również nasze drzwi Gliwice uznały za najlepsze na rynku, dlatego cieszą się one taką popularnością. Każdy producent okien wie, jak istotne jest połączenie wysokiej jakości produkowanych okien z ceną, która za dobrej jakości okna PCV nie może być zbyt wysoka. garaże blaszane. W Liberta okna Gliwice przez lata udało nam się wypracować połączenie tych ważnych czynników, czego efektem są solidne i atrakcyjne cenowo nie tylko okna aluminiowe i okna z PVC, ale również garażowe bramy gliwice, drzwi zewnętrzne i rolety antywłamaniowe. Liberta Okna oferuje: okna gliwice, okna pcv gliwice, okna plastikowe, pvc, okna aluminiowe, bramy gliwice, drzwi , rolety gliwice, rolety zewnętrzne w miastach Gliwice, Rybnik, Zabrze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.