NOVOFERM


O produkcie
Wyposażenie
Kolorystyka
Automatyka

Zawsze pierwszy wybór: bramy segmentowe ze stali ocynkowanej

Zarówno dla nowych budynków jak i odnowionych, bramy segmentowe z firmy Novoferm zawsze będą odpowiednim wykończeniem dla Twojego domu. Do wyboru z modnymi profilami z sekcjami żłobkowymi lub bogatym wzorem a także z bardziej tradycyjnymi pionowymi panelami. Nasza firma oferuje do wyboru 6 wzorów bram garażowych, trzy rodzaje grubości wypełnienia pianką izolacyjną -iso 20, iso 45- pięc powierzchni i niezliczoną ilość kolorów Super Color  i RAL.

 

Woodgrain:
Klasyncza powierzchnia w strukturze drewna.
Powierzchina bezdeseniowa płaska:

Elegancka powierzchnia, do której nie przywiera żaden kurz ani wilgoć.
Złoty Dąb, Ciemny Dąb, Mahoń:
Wodoodporna okleina do złudzenia przypominającą strukturę dębową.
Satin grey: 

Wodoodporna, odporna na porysowania, w ofercie dla bram iso45. 

 

Jakość, która ustala standardy...
Wszystko, na co nieustannie mają wpływ działania przyrody i musi działać perfekcyjnie każdego dnia, powinno być odpowiednio zaprojektowane. Dlatego też wszystkie bramy segmentowe Novoferm posiadają podwójną powłokę oraz odpowiednią grubość wypełnienia, od którego zostały nazwane odpowiednio: od ekonomicznych bram iso 20  aż do szerokiego pakietu ekskluzywnych bram iso 45

 

... wyłącznie w  Novoferm:

 • Podwójna ochrona- podwójna powłoka
  Nasze stalowe segmenty są doskonale stworzone w postaci konstrukcji typu "sandwich", składającej się z podwójnych powłok wypełnionych specjalna pianką. Zapewnia to większą wytrzymałość powierzchni w porównaniu do bram posiadjących pojedynczą powłokę.
 • Dodatkowe uszczelnienia na ościeżnicy
  Wyjątkowe szerokie uszczelnienia na ościeżnicy zapewniają doskonałą ochronę przed zimnem i brudem.
 • Odporne na mróz uszczelki dolne
 • Obudowa ościeźnicy ze stali nierdzewnej
 • Jakość produktów Novoferm
  Nie musimy ukrywać jakości:  Wszystkie produkty Novoferm posiadają certyfikat jakości Novoferm, który gwarantuje materiały i wykończenie na najwyższym poziomie!iso 45 (blat o grubości 45mm)

 

Model iso 45 w skrócie:

 • Do garaży domowych o szerokości od 2,250 mm do 5,000 mm
 • Bramy dwuwarstwowe, z izolacyjną bezfreonową poliuretanową pianką o grubości 45 mm
 • Współczynnik przenikalności ciepła K = ok. 0,50 W/m²K (odpowiada ścianie o szerokości około 150 cm z cegły silikatowej)
 • na zewnętrznej i wewnętrznej ścianie bramy znajdują się specjalne profile uniemożliwiające zakleszczanie się palców oraz obustronne zabezpieczenia przeciwko skutkom pęknięciom sprężyn zgodnie z DIN EN 12604
 • na stronie zewnętrznej: podkład powlekany poliestrem, kolor standardowej bieli zbliżony do RAL 9016
 • na stronie wewnętrznej: podkład powlekany poliestrem, kolor szaro-biały zbliżony do RAL 9002
 • duży wybór deseni sprawia, że każda brama wygląda niepowtarzalnie
 • dostępne także w opcji „brama do zaprojektowania”


Torsionsfederwelle für iso 34 und iso 45

Wyposażone w sprężynę skrętną z dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek pęknięcia sprężyny , po obydwu stronach


Dämmstärke iso 45

Bezfreonowa, poliuretanowa pianka o grubości 45 mm pozwala na osiągnięcie doskonałego stopnia izolacji ciepła. Ponadto specjalna solidna, sztywna konstrukcja o niskiej odkształcalności pozwala na bezawaryjną i długoletnią eksploatację.

Obustronne zabezpieczenie przeciwko skutkom pęknięciom sprężyn oraz ocynkowane sprężyny skrętne sprawiają, że bramę zawsze otwiera i zamyka się lekko, nawet ręcznie. Cała konstrukcja spełnia najnowsze europejskie standardy bezpieczeństwa (normy EN).


Napędy do bram garażowych

 

Napędy do bram garażowych oraz drzwi przesuwnych: Bezpieczne - Wygodne - Solidne

Wysoka jakość gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo przez wiele lat.

Każdy, kto ma garaż lub drzwi przesuwne, chciałby, żeby ładnie wyglądały i jednocześnie łatwiej się otwierały. Wszystkie te cechy łączą w sobie napędy Novoferm. Za jednym przyciśnięciem guzika możesz podnieść poziom komfortu w swoim garażu i rozwiązać wszelkie problemy.
Już nigdy nie będziesz musiał wychodzić w deszczu i zimnie żeby otwierać czy też zamykać ręcznie bramę garażową!
Oprócz zapewnionej wspaniałej wygody, nasi klienci otrzymują także zapewnienia testów bezpieczeństwa. Wszystkie systemy i części doskonale do siebie pasują i są potwierdzane przez niezależne instytucje zgodnie z najnowszymi wymogami bezpieczeństwa.

 

 NovoPort


Deckenantrieb Novoport  Razem ze zintegrowanym systemem NovoPort®, w którego skład wchodzi brama garażowa oraz napęd, możesz podnieść standard wygody i zlikwidować wszelkie kłopoty za jednym  przyciśnięciem guzika. Już nigdy nie będziesz musiał wychodzić podczas deszczu czy zimna, żeby  zamknąć drzwi garażowe ręcznie!. Drzwi garażowe i napęd są... więcej

 


Wyłącznie wygoda:

Przy remoncie garażu na pewno chcesz, aby ładny wygląd łączył się także z funkcjonalnością. Dzięki zintegrowanemu systemowi NovoPort®, możesz podnieść komfort użytkowania za jednym przyciśnięciem guzika i co najważniejsze, "zamknąć" wszystkie niewygody.  Już nigdy nie będziesz musiał wychodzić w deszczu czy chłodzie, żeby otworzyć i zamknąć ręcznie bramę!

Bramy i napędy są doskonale do siebie dopasowane i posiadają cerytfikaty jakości wydane przez niezależne ośrodki badawcze zgodnie z najnowszymi wymogami bezpieczeństwa. Dzięki temu dają komfort maksymalnego bezpieczeństwa przy stosowaniu i jednocześnie najwyższej jakości z 5-letnia gwarancją urządzenia!


NovoPortNiezwykła technologia: dzięki elastycznemu bocznemu montażowi

Zintegrowany napęd NovoPort® zapewnia nie tylko maksimum wygodny podczas użytkowania, ale także podczas instalacji. Jest  to zagwarantowane przede wszystkim dlatego, że system nie jest montowany bezpośrednio do konstrukcji budowlanej tylko jest zintegrowany bezpośrednio z boczna prowadnicą bramy – w zależności od warunków zabudowy- prawą lub lewą. Dzięki temu nie ma potrzeby tworzenia dodatkowych konstrukcji, co oznacza oszczędność kosztów i czasu montażu.
Wszystkie części są częściowo złożone już podczas produkcji oraz idealnie do siebie dopasowane i wymierzone- po prostu złóż je razem i  voilà! Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy podczas montażu, co sprawia, że nasze napędy kosztują o wiele mniej w przypadku zakupu w pakiecie z bramą.

Cichy napęd:

odporny na zużycie, bezobsługowy pasek zębaty wykonany według najnowszej technologii jest dobrze zabezpieczony w prowadnicy. Gwarantuje to maksymalną niezawodność, trwałość i cicha pracę bramy.

 

Zalety obsługi w skrócie:

 • Szybka i wygodna obsługa 2-kanałowym pilotem ze zmiennym kodem. Oprócz pilota napęd może być obsługiwany także przyciskami, kluczem lub klawiatura kodową, które są montowane na ścianie garażu. System obsługiwany za pomocą radia a nie łączy przewodowych. To oszczędza koszty
 • Maksymalne zabezpieczenie przed niepożądanymi manipulacjami dzięki automatycznemu szyfrowaniu sygnału. .
 • Łatwe programowanie przy pomocy menu z wyświetlaczem LED. Każdy krok programu może być indywidualnie zmieniany i bez ograniczeń zapamiętywany, także w razie awarii zasilania elektrycznego.
 • Zintegrowany system diagnostyczny ułatwia wykonywanie czynności serwisowych.
 • Funkcja łagodnego startu i zatrzymania przedłużająca żywotność wszystkich elementów bramy.
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego oświetlenia garażu o mocy do 500 W, z obsługą przy pomocy pilota.

 

Montagevorteile im

Przegląd zalet montażowych:

Brak dodatkowej szyny
Napęd NovoPort® jest zintegrowany bezpośrednio z boczna prowadnica bramy. Oszczędza to koszty i czas montażu.

Zachowanie wolnego obszaru nadproża
System nie zajmuje miejsca w obszarze nadproża. Nie ma problemów montażowych związanych z konstrukcją budowlaną.

Pasuje do każdego rodzaju stropu
W garażach z wysokimi stropami często konieczne jest wykonywanie specjalnych konstrukcji podwieszanych, aby umożliwić zamontowanie napędu. Jest to zbędne w przypadku systemu NovoPort®.

Zachowanie wolnego stropu

Brak problemów montażowych w rejonie stropu: nie ma potrzeby demontowania ani obchodzenia elementów oświetlenia,podciągów lub rur spustowych. Bez utrudnionego nawiercania w  stropach żelbetowych, bez specjalnych kołków rozporowych do płyt gipsowo-kartonowych, bez niebezpieczeństwa przewiercenia cienkiego stropu, bez brudzenia elementów napędu pyłem powstającym przy wierceniu. 

Głębokość prowadnic pozostaje bez zmian

Napędy szynowe wystają ok. 30-40 cm za konstrukcję prowadnic bramy. NovoPort® pasuje bez żadnych przeróbek!

 

Masz wybór

Sie haben die Wahl

 

Napęd może być zamontowany w prawej prowadnicy bramy a sterownik na prawej ścianie garażu...

NovoPort®

Sie haben die Wahl

 

... albo bezpośrednio obok bramy, na ścianie frontowej garażu.

 
Sie haben die Wahl

 

Jeżeli ściana frontowa jest zabudowana np. drzwiami bocznymi, wystarczy zastosować kabel przedłużający.

Sie haben die Wahl

 

Wszystkie warianty montażu pokazane na rysunkach 1-3 dotyczą także lewej strony bramy.

 

Inne cechy wyróżniające napęd NovoPort

 

 • Przycisk otwierania garażu od wewnątrz jest zintegrowany bezpośrednio ze sterownikiem i nie trzeba go kupować jako dodatkowego osprzętu.
 • Zintegrowane ze sterownikiem oświetlenie wewnętrzne garażu(40 Watt) włącza się automatycznie podczas otwierania garażu a czas oświetlenia można zaprogramowac od 1 do 4 minut.

 

 

Novomatic

 

Wszechstronny pokaz możliwości:
Napęd Novomatic

Napęd szynowy Novomatic jest najbardziej przekonującym i jednocześnie najbardziej ekonomicznym zaprojektowanym możliwym rozwiązaniem, podkreślającym najlepszą technikę i który został potwierdzony przez najnowsze normy bezpieczeństwa.

 

Napędy podsufitowe Novomatic są najlepszym rozwiązaniem dla każdego rodzaju bramy segmentowej i uchylnej.
    
Dodatkowym atutem tych napędów jest funkcja szybkiego reagowania, która umożliwia otwieranie bramy już z odpowiedniej odległości. Dzięki temu brama otwiera się o 50% szybciej niż pozostałe, co skraca czas drażniącego oczekiwania o połowę! Poza tym, instalacja napędu Novomatic jest tak szybka i łatwa w każdym garażu, że jest on idealnym produktem uzupełniającym  wyposażenie każdego garażu.


Ihre Vorteile im

 

Zalety:

 • Zintegrowana automatyka wyłączania i kontrolowane zabezpieczenie przed podniesieniem
 • Funkcja łagodnego startu i zatrzymania
 • Urządzenie automatycznego zamykania
 • Mechanizm szybkiego odblokowania w razie awarii zasilania elektrycznego
 • Funkcja automatycznego ryglowania bramy
 • Programowane oświetlenie wewnętrzne i możliwość podłączenia oświetlenia zewnętrznego
 • Czas do automatycznego zamknięcia się bramy nastawiany w zakresie od 10 do 240 sekund (N553)
 • Możliwość podłączenia sterownika świateł sygnalizacyjnych (tylko Novomatic 553S i 803S), idealny dla parkingów podziemnych
 • Ustawienia kratki wentylacyjnej dla odpowiedniego przepływu powietrza w garażu

 

Praktisch - wie man's dreht und wendet

Praktyczny- pod każdym kątem

Głowica napędu może być obrócona o  90° a nawet o 180°, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Pozwala to zaoszczędzić nawet do 15 cm powierzchni, kiedy np. przestrzeń dla napędu  jest zabudowana. dzięki temu szyny napędu nie muszą być dodatkowo skracane.

 
 
 
Programmieren leicht gemacht

Oprogramowanie, które ułatwia życie

Napędy Novomatic można łatwo zaprogramować za pomocą trzech przycisków oraz 7 zwięzłych i precyzyjnych funkcji na wyświetlaczu. Dzięki odpowiedniej nawigacji w menu podczas instalowania, montaż jest łatwy i szybki.  Wszystkie ustawienia są zachowane i całkowicie bezpieczne, nawet podczas awarii zasilania elektrycznego. Status operacji jest zawsze możliwy do rozpoznania poprzez zrozumiały komunikat. Przejrzysty i widoczny kod "error' pozwala na szybkie i bezpieczne reagowanie w celu usunięcia problemu.

Er läuft und läuft und läuft

Pracuje, pracuje i pracuje...

Odporny na zużycie cichobieżny pasek lub wytrzymały naciąg łańcuchowy zapewnia cichą i płynną pracę napędu. Naciąg łańcuchowy jest wzmocniony od wewnątrz.


 

 

Najlepsze i najsilniejsze przedmioty pojawiają się trójkami.
W zależności od rodzaju kupowanej bramy, firma Novoferm proponuje do każdej z nich 3 modele napędu, w zależności od wielkości i funkcji bramy: 


Napęd do bram Novomatic 403  z 2 pilotami w komplecie (650 N)
Sterowany mikroprocesorem napęd do bram garażowych jest wyjątkowo prosty w montażu. Nadaje się do wszystkich typów bram, których skrzydło można otworzyć i zamknąć pociągając i popychając jego górną krawędź.
Idealnie nadaje się do bram uchylnych Novoferm K oraz bram segmentowych Novoferm E Exclusive  (maksymalnie 9 m² powierzchni skrzydła).
Parametry techniczne:
24V silnik prądu stałego, zasilany napięciem 230V / 50Hz, 200watt, maksymalna moc pchnięcia i pociągnięcia 500N (mierzone według RAL GZ 740), testowane przez TÜV zgodnie z BGR 232 (ZH 1/494), znak CE, znak GS.
Sterowanie elektroniczne:
Cyfrowy pilot (433MHz) z kodem dynamicznym KeeLoq, ekonomiczny obwód, zużycie prądu w stanie oczekiwania 4W, miękki start/miękki stop, automatyczny ogranicznik zasilania wykorzystujący dwuprocesorową technologię zabezpieczającą, oddzielnie regulowany zakres pracy w dwóch kierunkach, wstrzymanie pracy dzięki pomiarowi odległości przy użyciu mikroprocesora, ogranicznik czasu pracy napędu, blokada ochronna, monitorowane elektronicznie zabezpieczenie przed otwarciem.


Napęd Novomatic 553 z pilotem (800 N)

Sterowany mikroprocesorem napęd do bram garażowych jest wyjątkowo prosty w montażu.. Nadaje się do wszystkich typów bram, których skrzydło można otworzyć i zamknąć pociągając i popychając jego górną krawędź.

Polecany do bram uchylnych Novoferm K i Novoferm M, bram segmentowych Novoferm E Exclusive oraz bocznych bram segmentowych do 5500 mm szerokości. Napęd Novomatic 553 nadaje się szczególnie do ciężkich bram drewnianych lub drewnianych drzwi przejściowych.

 

Napęd Novomatic 803 do garaży zbiorczych  (1000 N)

Sterowany mikroprocesorem napęd do bram garażowych jest wyjątkowo prosty w montażu.. Nadaje się do wszystkich typów bram, których skrzydło można otworzyć i zamknąć pociągając i popychając jego górną krawędź.

Polecany do bram uchylnych Novoferm M, bram segmentowych Novoferm E Exclusive oraz drzwi bocznych segmentowych. Napęd Novomatic 803 szczególnie nadaje się do bram parkingów podziemnych, które są często używane, i które potrzebują automatycznego systemu kontroli.

 

* Bogata oferta napędów Novomatic zapewnia wszystko, co potrzebują Państwo do swojego garażu. Aby uzyskać więcej informacji,  zapraszamy do kontaktu z naszymi dystrybutorami. 
Zobacz także:
Okno Energetic to pierwsze na rynku okno o takiej budowie i tak umiejętnie połączonych elementach, by oferowało jak najlepsze parametry i było najbardziej korzystną inwestycją w relacji... dowiedz się więcej »
Polecamy:
  Drzwi wejściowe EUROCOLOR łączą w sobie wyjątkowe walory estetyczne z funkcjonalnością, znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz dużą trwałością, co sprawia, że chętnie... dowiedz się więcej »© 2006-2019 LIBERTA OKNA - okna, drzwi, bramy gliwice, rolety. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych Zapoznaj się z -> POLITYKĄ PRYWATNOŚCI
Autoryzowany salon Producenta okien EUROCOLOR

LIBERTA OKNA z Gliwic to firma z wieloletnią tradycją, sprzedająca okna PCV, okna aluminiowe, drzwi zewnętrzne, drzwi tarasowe, rolety zewnętrzne a także oczywiście wysokiej jakości bramy garażowe gliwice , wśród których absolutny prym wiodą bramy gliwice rolowane i bramy segmentowe. Nasz katalog produktów jest niezwykle bogaty, a nasi specjaliści każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby na rynek trafiały najlepsze w Polsce okna aluminiowe , okna z pvc czy niezwykle popularne w ostatnich czasach okna energooszczędne. Tradycyjnie, gwarantem bezpieczeństwa są okna przeciwpożarowe oraz bramy przeciwpożarowe. Firma Liberta Okna jest autoryzowanym dystrybutorem okien i drzwi firmy Eurocolor – to uznany producent okien i drzwi Gliwice a także rolety Gliwice a także bramy segmentowe, które kupuje cała Polska. Nic więc dziwnego, że po wpisaniu w dowolną wyszukiwarkę internetową wyrażenia: okna PCV Gliwice, Okna Gliwice,Bramy Gliwice czy też Producent okien Gliwice z pewnością naszym oczom ukaże się strona firmy Liberta Okna - autoryzowanego salonu Producent okien Gliwice - EUROCOLOR, która ma w swojej ofercie zarówno okna PCV, okna pvc jak i okna aluminiowe, ale także okna przesuwne i wysokiej jakości okna energooszczędne . Z kolei wyszukiwanie na hasło bramy Gliwice pozwoli nam zapoznać się z bogatą gamą bram garażowych, które nasza firma od lat sprzedaje nie tylko w Gliwicach ale także w: Zabrzu, Rybniku oraz na terenie całego kraju. Nasze bramy garażowe gliwice posiadają wszystkie niezbędne atesty, podobnie jak drzwi zewnętrzne i rolety antywłamaniowe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo jest ważne, dlatego nasze bramy garażowe takie jak brama Novoferm czy brama DK-PROF są tak chętnie wybierane przez klientów z całej Polski. Również nasze drzwi Gliwice uznały za najlepsze na rynku, dlatego cieszą się one taką popularnością. Każdy producent okien wie, jak istotne jest połączenie wysokiej jakości produkowanych okien z ceną, która za dobrej jakości okna PCV nie może być zbyt wysoka. garaże blaszane. W Liberta okna Gliwice przez lata udało nam się wypracować połączenie tych ważnych czynników, czego efektem są solidne i atrakcyjne cenowo nie tylko okna aluminiowe i okna z PVC, ale również garażowe bramy gliwice, drzwi zewnętrzne i rolety antywłamaniowe. Liberta Okna oferuje: okna gliwice, okna pcv gliwice, okna plastikowe, pvc, okna aluminiowe, bramy gliwice, drzwi , rolety gliwice, rolety zewnętrzne w miastach Gliwice, Rybnik, Zabrze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.